Co się stało z piwko.pl, czyli powrót do początków webmasteringu

Dawno dawno temu był sobie darmowy serwis hostingowy piwko.pl. Na podstawie informacji, które udało mi się zdobyć, oficjalnie wystartował w maju 2003 roku.Od samego początku oferował darmowe konta www o powierzchni do 200MB z obsługą PHP, pocztą email i subdomenami: piwko.pl, kgb.pl, website.pl, humor.pl, private.pl, amor.pl, forsale.pl, nazywo.pl, wiersze.pl oraz kilkoma innymi których tu nie przytoczę 😉

piwko.pl

Budzi wspomnienia, prawda? Niestety zakładanie kont było często wstrzymywane, ze względu na:

Błąd! Zakładanie nowych kont wstrzymane!
NACHODZI NOWA ERA FREE HOSTINGU!
Niedługo zaoferujemy Wam nowy FREE HOSTING!
1 GB lącze oraz bardzo szybkie serwery!

Jednak zarówno ja jak i mój brat ozonex byliśmy szczęśliwymi posiadaczami kont w tym serwisie, które o dziwo działają do dzisiaj, kolejno: http://4desktop.kgb.pl (portfolio) oraz http://settlers4.kgb.pl. Od samego początku temat nowej ery free hostingu budził we mnie mieszane uczucia i wątpliwości, aż w końcu do piwko.pl na prawdę nadeszła NOWA ERA FREE HOSTINGU, mniej więcej w maju 2005 roku strona piwko.pl została usunięta, a w okolicach grudnia 2005 na stronie pojawiła się informacja o nowym serwisie freehost.pl. Większość zarejestrowanych kont przed nadejściem nowej ery istnieją do dziś i mają się dobrze.

Jeśli, ktoś z was zauważył, że jego konto nadal istnieje, ale nie ma do niego dostępu, to nadal może go odzyskać poprzez kontakt z płatnym odpowiednikiem tego serwisu hostingowego superhost.pl, a konkretnie trzeba pisać do supportu tej firmy. Pamiętajcie jednak, że by odzyskać te dane będziecie musieli potwierdzić własne prawa do tego konta, czyli np. znać adres email na jaki zostało zarejestrowane wasze konto, a najlepiej wysłać z tego adresu zgłoszenie.

Ale wróćmy do wspomnień na temat samego piwko.pl. Nie jest tajemnicą, że wszystkich użytkowników tego serwisu zrzeszało popularne swego czasu forum.piwko.pl.

forum.piwko.pl

Z przyczyn mi nieznanych zostało ono zamknięte i nie wydaje mi się, by je kiedykolwiek przywrócono, a szkoda ponieważ było to miejsce tętniące życiem oraz bardzo przystępne i pomocne dla nowicjuszy w dziedzinie webmasteringu, w tym mnie.

Jedną osobę chciałbym wyróżnić z tej społeczności forum.piwko.pl, a mianowicie Sławomira Kokłowskiego znanego pod nickiem logeen, podziwiałem go własnie od czasów powstania piwko.pl. Wiele się nauczyłem właśnie od niego jak i ze strony którą prowadził http://www.kurshtml.edu.pl/ (dawniej kurshtml.boo.pl), a stworzone przez niego forum http://www.forumweb.pl śmiem twierdzić, że jest wartym uwagi następcą forum.piwko.pl, które mogę z szczerego serca polecić każdemu początkującemu jak i doświadczonemu webmasterowi.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o smutną historię piwko.pl. Chętnie usłyszę inne historie i ciekawostki na jego temat. Puki co, do zobaczenia na forumweb.pl! 😉

[ Żródło ]

TLENEX Blog | TAG: , |

Jedna odpowiedź na „Co się stało z piwko.pl, czyli powrót do początków webmasteringu

  1. Tomek pisze:

    Hmm właśnie znalazłem moja pierwszą w zyciu stronę www umieszczoną w necie/od razu w php się szarpnąłem – katalog.piwko.pl hmm całkiem nieźle się trzyma 😛 szkoda ze na ramkach.. no ale cóż :)

Dodaj komentarz